Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto  .

Laudamotion

Založil ve fóru Letecké společnosti

Mia S napsal(a):

Chlapi, je mi luto, ze ste nepochopili, ze ide o tvar, a nie objem.  Ved pisem, ze stacil by mi aj mensi objem, ktory by vsak rozmerovo korespondoval s tvarom 90% malych a strednych damskych kabeliek.  Ved cestuju aj zeny.  

Skuste si prepocitat, ze stanoveny rozmer 35*20*20 je 14l .... a ten na ktory som sa pytala ja 30*30*10 je LEN  9l !!  Staci trochu matiky...  :-) Stale si myslim, ze  tvar "jazvecik" nie je stastne riesenie. Nic s tym neurobim, otazka bola, ci s tym mal niekto problem pri kontrole... 


Ja uplne suhlasim. Rozmer je zvoleny velmi nestastne, nesplna ho takmer ziadna kabelka/ ruksak. No tiez som sa este nestretla s tym, ze by ho merali.

0 Citovat

Jste vymaštěné úplně? Rozměr není zvolen jen tak, rozměr je dán prostorem pod sedadlem. 

0 Citovat

Birkin bag od Hermés rozměry splňuje a navíc je velmi elegantní.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Birkin bag od Hermés rozměry splňuje a navíc je velmi elegantní.


Vdaka za tip ;) 

0 Citovat

Co furt máte s těma kabelkama? Já bych tohle zavazadlo využila třeba pro foťák, kterej nechci nechci roztřískat v podpalubí

0 Citovat

Deny napsal(a):

Co furt máte s těma kabelkama? Já bych tohle zavazadlo využila třeba pro foťák, kterej nechci nechci roztřískat v podpalubí


Mylnú predstavu, že pod druhým zavazadlom sa myslí kabelka, do ktorej sa vojde nákup na celý víkend :)

0 Citovat

Skôr tá uhorková sezóna, rieši sa veľkosť druhej batožiny u Ryanair, ktorá už nejaký ten rok je známa. Ešte by sa chcelo rozhorčiť nad max. 100ml baleniami tekutín... Lebo však len 12 rokov to funguje, tak ešte by chcelo pridať osobnú skúsenosť s týmto nariadením pri letoch z Katovic, že ako to kontrolujú.

0 Citovat

Častejšie ako víkendový nákup si beriem  15.6" laptop a papiere klasického A4 rozmeru. ;) Kým to nekontrolujú mi to je úprimne jedno, akurát zdieľam názor, že rozmer menšej batožiny mohol byť vybratý lepšie. 

0 Citovat

Tak kdyz vymyslis lepe sedadla, tak sem s tim. Ono ten rozmer neni jen tak. A kdyz uz budes mit ty sedadla, tak nezapomen upravit sirku letadla apod a nakonec cenu letadla 😂 ( sarkazmus 😁) 

0 Citovat

Alebo by mali zrušiť druhú batožinu a bol by kľud :))

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Tak kdyz vymyslis lepe sedadla, tak sem s tim. Ono ten rozmer neni jen tak. A kdyz uz budes mit ty sedadla, tak nezapomen upravit sirku letadla apod a nakonec cenu letadla 😂 ( sarkazmus 😁) 

Naco by davala laptop pod sedadlo (mimochodom, je tam viac ako 20 cm miesta), ked ho v pohode da aj hore na svoj kufor, nad nim je dost miesta. Netvarme sa, ze Ryanair ma lietadla vyrobene na mieru, ked s rovnakymi lietaju aj ine spolocnosti, kde su rozmery malej prirucnej rozumnejsie stanovene, a dokonca pri MENSOM objeme. Niekde su samozrejme tieto male tasky platene (Wizzair), niekde nie, ale sedadla maju v ramci rovnakeho typu lietadla take iste...  Nikto tu nechce nosit nakupne tasky. Prave naopak. Potrebujem vziat ovela mensi objem ako je povolene a otazka bola, ci aj tuto batozinu presne meraju. Ked niekto nevie odpoved, netreba pisat...

0 Citovat

Až si založíš vlastní aerolinku, tak můžeš být průkopnice, do té doby buďte rády, že si tu kabelku vůbec můžete zadarmo u lowcostu vzít.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Až si založíš vlastní aerolinku, tak můžeš být průkopnice, do té doby buďte rády, že si tu kabelku vůbec můžete zadarmo u lowcostu vzít.

Vies odpovedat aj na otazku, ci to meraju, prosim ta? :-) Inak, priekopnik znamena byt prvy ... lenze vsetky ostatne aerolinky na to uz prisli...  :-D

0 Citovat

Tak dúfam, že budú merať, aby si mohla potvrdiť. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Tak kdyz vymyslis lepe sedadla, tak sem s tim. Ono ten rozmer neni jen tak. A kdyz uz budes mit ty sedadla, tak nezapomen upravit sirku letadla apod a nakonec cenu letadla 😂 ( sarkazmus 😁) 


Pod sedadlo predo mnou sa mi to zatiaľ vždy zmestilo úplne s prehľadom ;). Každopádne kým to nekontrolujú je táto diskusia asi celkom zbytočná. :) 
0 Citovat

No vidis, ja si beru batoh a zatim nikdy zadna kontrola, abych sel merit. Ted me cekaji 3 lety s FR behem tydne a uz me nasral jen check-in ted 😂

0 Citovat

Skromně můžu říct, že se mi pod sedadlo u Ryanairu i Wizzairu podařilo vměstnat i standardní velké zavazadlo v podobě batohu. Na kratších letech super řešení. Můžu zabrat a nemusím se strachovat, že se mi v něm někdo bude hrabat, můžu štrachat a po přistání můžu hned běžet na pasovku, pokud je třeba chytit bus, co jede jednou za uherský rok :D

Roiman4: Mě tím taky nas*ali. Musel jsem přejít na menší batoh a do něj přidat igelitku, kdyby chtěli vidět názornou ukázku, že to do podpalubí stejně nedaj'. Protože v igelitce budou 2/3 báglu a v něm se bude krčit jen 5 cm rulička prádla :D

0 Citovat

Mia S napsal(a):

Vies odpovedat aj na otazku, ci to meraju, prosim ta? :-) Inak, priekopnik znamena byt prvy ... lenze vsetky ostatne aerolinky na to uz prisli...  :-D

Nějak tak tuším, co znamená slovo průkopník, když ho občas použiju, takže děkuji za vysvětlení, ale bylo zbytečné. Můžeš být průkopnice v tom, že upravíš rozměry druhého příručního zavazadla, aby vyhovovalo každé ženě.... Což může být ale problém, jelikož co ženy chtějí nezjistily dosud nejen aerolinky.....
0 Citovat

Tak si holky kupte malou lehkou tašku MEMBER'S, splňuje přesně ty rozměry, vleze se tam skoro kýbl a půl serepatiček a třeba vám ta červená s bílými puntíky bude pasovat i k letním šatičkám. A má na boku popruh a jde tak nasadit na madlo vašeho oblíbeného kufru na kolečkách a nemusíte ji nosit v rukách. 


0032262.jpeg
0032263.jpeg

0 Citovat

Přesně tuhle tašku jsem kdysi koupila v outletu za pár kaček (modrou a bez puntíků;-)). Dokonce mi ji jednou u letu s Ryanair měřili, protože se jim zdála moc velká, ale měli peška.

0 Citovat

Takže premeriavali :)) takýto úder pod pás hneď z rána

0 Citovat

Jasně, že to měří. Jak jsem tu psal před rokem, známé za větší rozměr toho druhého zavazadla v Charleroi nepustili do letadla, protože odbavit ho Ryanair odmítnul a vyhodit ho nechtěli a tak se na Charleroi zasekli na 2 dny. 

Konkrétně to byla tahle věc z Decathlonu:

https://www.decathlon.cz/kabinov...98645.html


Nebyla úplně plná, takže do té klece se dala s trochou snahy nacpat, ale personál argumentoval tím, že tam musí padnout volně. 


0 Citovat

zostat 2 dni na Charleroi sa oplati a 35 litrov je uz trosku overkill, vsak to by ledva splnalo poziadavky wizzair small baggage za starych cias :))

0 Citovat

Stačí personál motivovat procenty z dodatečně vybraných poplatků (stejně jako je to v autopůjčovnách) a nic nadrozměrného do letadla neprojde.

0 Citovat

U wizzair jsem s touhle stejnou taškou prošel jako s druhým zavazadlem na priority v Bratislavě i Kutaisi, ale to jsem měl spíš štěstí na neřešící personál. Nicméně tím příspěvkem jsem chtěl říct, že není pravidlo, že by druhé nepřeměřovali, nebo se spoléhat na to, že je měkké a silou se do klece vejde a nechají mě projít. Nebo, že není jejich povinnost ho za 50 eur odbavit pokud nesplňuje rozměry (což platí i pro to první).

0